پزشکی

ترمیم مو

0 گؤروش
یازار:‌

ریزش مو در هرفرد بیماری است که دقیقا برروی ظاهر وی تاثیر گذاراست، چون روند رو به رشد این بیماری کاملآ  قابل مشاهده است به همین علت روحیه فرد را در برخورد با دیگران دچار ضعف خواهد کرد و فرد به فکر درمان بیماری ریزش مو خواهدافتاد که راهکارهای پیشروی فرد برای درمان ریزش مو، پیوند مو یا ترمیم مو خواهد بود که دراین مقاله قصد داریم ترمیم مو توضیحاتی ارائه دهیم.

ترمیم مو چیست ؟

کلمه ترمیم مو به معنی بازسازی یا تعمیر است، جهت درمان ریزش مو که بصورت طاسی موضعی برروی سرفرد است، بطوریکه قسمت جلوی سر یا دیگر قسمت ها سر ریزش پیدا کرده و فرد نیاز به ترمیم دارد و میتوان این نوع بیماری را با ترمیم مو برطرف کرد.

روش های ترمیم مو

جهت ترمیم مو نیاز به وجود تارموهای از جنس موی فرد بیمار است که معمولا پزشکان از بانک موی فرد که در پشت سر فرد قرار دارد استفاده خواهد کرد این حالت از درمان چندین روش دارد، بصورتی که پزشکان گرافت های مو را از بانک موی فرد برداشت خواهند کرد و روی نواحی مورد نظر کاشته خواهد شد که این روش به روش FIT معروف است، اگر این روش با فریز کردن گرافت ها در بین مراحل برداشت و کاشت همراه باشد روش SUT نام دارد و همین طور وقتی با تراکم بالا کاشته شود روش FUE نامگذاری میشود.

روش FUT نیز یک سانتی متر از پوست پشت سر فرد که گرافت های مناسبی دارد را با عمل جراحی برداشته و گرافت های مو را جدا نموده و روی نواحی مورد نظر سر کاشته خواهد شد.

در این بین اگر بانک موی فرد ضعیف باشد بصورتی که نتوان از آن استفاده نمود از روش HRT که موی مصنوعی قابل رشد و غیر قابل رشد برای کاشت مو استفاده میشود وگاها از مو های دیگر اعضای بدن مانند سینه ، کمر ، دست و پا ، شکم و ... برای کاشت مو روی سر استفاده خواهد شد.

آردینی اوخو
شنبه 27 مرداد 1397
بؤلوملر :

اصول و مراحل کاشت مو

0 گؤروش
یازار:‌

بسیاری از مردان و زنان دنیا مشکل ریزش مو را دارند که به همین علت روش های کاشت مو ابداع شده اند

روشهای که در هدف بایکدیگر مشترک ولی در نوع رسیدن به آن تفاوت های بیشتری دارند.

دراین مقاله قصد داریم دلیل ریز مو و روش های کاشت مو را بررسی کنیم.

اصول و مراحل کاشت مو

دلایل ریزش مو در مردان و زنان

همیشه بارزترین نقطه زیبای در شما ،موهایتان است،درحالی که شما سیمای بسیار دلنشینی دارید اما موی بر روی سر نداشته باشید در برابر مخاطبی که چهره سادهتری نسبت به شما دارد و از موهای زیبایی با حالتی جذاب برخوردار است ،یقینا اعتماد به نفس شما در مقابل آن فرد بسیار کم است.

درصدد این موضوع برمیاید

چگونه ریزش مو یا طاسی خود را برطرف نمایید ؟

با هر فردی که دچار ریزش مو شده است در گذشته موهای بسیار زیبا داشته که حالا حسرت آن روزها میخورد که چرا در صدد مراقبت از مو های خود نبوده و با استفاده نادرست در شامپوهای نامناسب باعث ریزش موی خود شده است.در حالی که میتوانست ریزش موی خود را درمان کرده و از تقویت کننده های مو تحت نظارت پزشک استفاده کند.

اصول و مراحل کاشت مو

روش های کاشت مو

حال که به مشکل ریزش مو برخوردیم باید به فکر رفع آن باشیم،خوشبختانه با پیشرفت روش های جوان سازی و زیبا سازی میتوان مشکلات پوستی و موی را برطرف کرد.روشهای مناسبی برای هر نوع از مشکلات توسط متخصصین ارائه شده است،که یک به یک آنها را شرح میدهیم:

روش FIT

قسمت پشت سر فرد که بانک موی قوی دارد منبع برداشت مو میشود و توسط پانچ های ریز گرافت های مو برداشته شده و بروی نقاط طاس سر که معمولا قسمت های جلو و مرکز سر زودتر طاس میشوند،کاشته میشود.مرحله برداشت وکاشت چون زمانبر است به همین دلیل گرافت های مو در محلول خنک نگهداری میشوند تا خشک و ضعیف نشوند.

روش FUT

از پشت سر فرد یک نوار به اندازه یک سانتیمتر بطوریکه تارهای عصبی و ماهیچه جمجمه آسیب نبیند،برداشته شده تا گرافتهای مورد نیاز برداشته و روی نقاط طاس جلوی سر کاشته شود.

روش SUT

با استفاده از دستگاه های پیشرفته که عمل برداشت و کاشت را همزمان انجام میدهند،از بانک موی فرد که معمولا پشت سر آن است گرافت های مو برداشته شده و در نقاط مورد نظر کاشته میشود.

روش BHT

در بیمارانی که بانک موی قوی پشت سر خود ندارند ولی موهای دیگر نواحی بدن آنها مانند:(سینه وشکم) از تارها و گرافت های موی مناسبی برخوردارند، برای عمل کاشت استفاده میشود.

روش HRT

به دو روش ار کاشت مو این متد ارائه میشود که با نظر بیمار و توصیه پزشک همراه است،این روش مخصوص بیمارانی است که مشکل بانک موی قوی را دارند مناسب است.

روش اول : برروی سر فرد قسمتی که طاسی وجود دارد عمل پروتز انجام شده و در آن عمل متناسب با جنس و رنگ موی فرد موی مصنوعی بر روی پوست سر وی کاشته خواهدشد.

روش دوم:این روش نیاز به جراحی داشته و موی طبیعی در پوست بیمار کاشته شده که تطبیق زیادی به موی فرد دارد.

 

آردینی اوخو
یکشنبه 7 مرداد 1397
بؤلوملر :